Klasická a hĺbková masáž

Klasická masáž

Je vykonávaná množstvom hmatov. Klasická masáž má blahodárny vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti, vnútorných chorobách, poúrazových a pooperačných stavoch a tiež poruchách lymfatického systému. Ak sa rozhodnete pre túto masáž, je dôležité v prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, alebo inými závažnými ochoreniami upozorniť na to maséra.

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Jej cieľom je teda dodať celej osobe harmóniu tela a mysle, priaznivo vplýva na zmeny vyvolané prekonanými chorobami alebo fyzickou či psychickou námahou. Výsledkom preto nie je len uvoľnenie a oddych, ale tiež posilnenie zdravia a zvýšená odolnosť organizmu.

Masáž je vhodná nielen pre človeka so zdravotnými ťažkosťami, ale tiež pre ľudí, ktorí problémy zatiaľ nepociťujú. Kvalitnou a pravidelnou masážou totižto môžu niektorým chorobám predchádzať a aktívne potláčať napr. prvé príznaky bolestí, spôsobené hlavne spôsobom života dnešnej doby. Masáž je aj ideálnym doplnením tréningového programu športovcov, ktorým prináša uvoľnenie po fyzickej záťaži a pomáha prekonať poúrazové ťažkosti.

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva – napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Čo je však možno najdôležitejšie – celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek” sa používa dodnes.

Hĺbková masáž

Je viacero dôvodov, prečo takúto masáž.

  1. Hlavným dôvodom, prečo táto masáž býva uplatňovaná, je odstránenie usadenín v organizme, najmä vo svaloch. Ak sa silno pritlačí ktorýkoľvek sval na tele ku kosti, nemali by ste pociťovať bolesť. Ak bolesť cítite, znamená to, že tam nie je niečo v poriadku. Najpravdepodobnejšie tam máte rôzne odpadové látky a usadeniny, ktoré sa tam neusádzali počas rokov.
  2. Ďalším dôvodom je zamedzenie vzniku modrín. Ak si budete pravidelne chodievať na takúto masáž, modriny na svaloch už nebudete mávať, prípadne ich budete mávať len po silnom údere alebo náraze. Tkanivo sa touto masážou výborne pripraví na všetky silnejšie tlaky, ktoré by ste inak telom museli zniesť. Ak by si udriete predlaktie alebo stehno, po pravidelnej hĺbkovej masáži môžete čakať, že žiadna modrina nebude.
  3. Tretím dôvodom je obmedzenie bolesti pri údere. Toto využijú najmä priaznivci bojových umení, ktorí si slabšie údery nebudú musieť všímať. 
  4. Ak budete používať túto masáž, zistíte, že regenerácia po pracovnom alebo športovom výkone je rýchlejšia. Účinok masáže je totiž aj ten, že svaly budú lepšie vyživované a energia v tele môže voľnejšie prúdiť, čo proces regenerácie významne urýchli.
  5. A nakoniec, ak si budete absolvovať tieto masáže na celom tele a najmä na nohách, môžete zažiť pocit, že sa pri chôdzi až vznášate. Chodiť s uvoľnenými svalmi a šľachami je totiž omnoho pohodlnejšie.

30 minút / 20 €

60 minút / 40 €

MIESTA, KDE PÔSOBÍM

Bratislava:
Chirkoz, Kladnianska 38, 821 05

Banská Bystrica:
Lazovná 11, 974 01

Košice:
Salón Ebonita, Lidické námestie 3, 040 22

KONTAKT

Mobil: +421 910 122 260
E-mail: rfenergyflex@gmail.com

OTVÁRACIE HODINY BA:


Po-Pia:
09:00 do 17:00
So:        09:00 do 14:00
Ne:       09:00 do 14:00

Nie každý sa ku mne môže dostať počas pracovného týždňa.  Som vám k dispozícii na naprávania
a masáže aj cez víkendy a sviatky.